Wakacyjne warsztaty z Iwoną Olszowską w Hurtowni Ruchu

TANIEC WSPÓŁCZESNY / KONTAKT IMPROWIZACJA / BMC
IWONA OLSZOWSKA
Termin: 15-18.07.2019 (poniedziałek – czwartek)
Godz. 18.00 – 20.00 – taniec współczesny
Godz. 20.15 – 22.15 – kontakt improwizacja / BMC
Cena: 120 zł / 4-dniowy warsztat (1 technika), 220 zł / 2 warsztaty, 35 zł / pojedyncze zajęcia
Taniec współczesny:
Zajęcia z tańca współczesnego z Iwoną Olszowską to rozwijanie języka ruchu, praca z ciężarem ciała, swingiem, spiralami, to pogłębianie motoryki naturalnej w kierunku tańca i fraz tanecznych. Będzie flow , spirale i przestrzeń ruchu 🙂

Kontakt improwizacja / BMC
Wyjdziemy z poziomu pracy z ciałem w oparciu o metodę Body Mind Centering, żeby przygotować oraz zestroić ciało i umysł.
Zwrócimy uwagę na oddech jako podstawę pod wszelki ruch, grounding oraz poczucie bycia ze sobą. Będziemy szukać, rozluźnienia tonusu napięciowego mięśni, połączeń w ciele nieskończonej ilości rozwiązań ruchu w powięziach. Wykorzystując strukturę powięzi/tensegrity będziemy eksplorować sprężystość, elastyczność i wsparcie struktury ciała.
Kontakt improwizacja, praca z partnerem stwarza możliwość do uczenia się nowych rozwiązań ruchu, nieodkrytych jeszcze możliwości ciała.
Zestrojenie ciała z systemem powięziowym otwiera możliwości do uzyskania równocześnie elastycznej , sprężystej struktury, gotowej na zmiany i adaptacje, na ruch bez napięć a co za tym idzie jego wielorakość, oraz wydobycie potencjału nieskończonej ilości rozwiązań ruchu.
Wykorzystując tensegrity ciała zobaczymy jak oddziałuje na nas grawitacja i jak poddanie się siłom ciążenia wspomaga łatwość działania – small dance oraz przemieszczanie się z tzw. jakością kangura.
Iwona Olszowska : tancerka, improwizatorka, choreograf i nauczyciel tańca. Jest pedagogiem Somatic Movement wg metody Body Mind Centering; założycielka i dyrektor artystyczny Experimental Dance Studio EST w Krakowie.
Tańczy, występuje i uczy na festiwalach i warsztatach w całej Europie. Występowała na festiwalu Improwizacji w Judson Church w Nowym Jorku, na Uniwersytecie George Washington oraz w Dartington College w Anglii. Obecnie uczy w takich instytucjach jak Hurtownia Ruchu, Akademii Muzycznej w Krakowie oraz w Łodzi i innych.
Jej praktyka artystyczna i pedagogiczna czerpie z technik tańca współczesnego i metod somatycznych. Kształciła się m.in. u Milan Kozanek, Rey Chunk, Eckhard Muller, Yaniv Mintzer, Benno Voorham, Steve Bats, Joerg Hassman, Adrian Russi and Nancy Stark Smith. Uczestniczyła w zajęciach także na Uniwersytecie George Mason, Uniwersytecie Alabama oraz Uniwersytecie Calgary.
Jej twórczość obejmuje prace choreograficzne, projekty improwizacyjne, site-specific, a także współpracę z muzykami. Ostatnio współpracowała z muzykiem Marcinem Janusem i designerem Grzegorzem Kaliszukiem, jak również współpracowała nad projektami improwizacyjny z Renatą Piotrowską, Michaelem Schumacherem, Natalią Iwaniec, Anną Haracz i Pawłem Koniorem.

Zapisy do dnia 8.07.2019
zapisy: studio@hurtowniaruchu.pl

Opłata za zajęcia jest płatna na konto (przy zapisie)

Uwaga! w przypadku rezygnacji z warsztatów z winy uczestnika opłata nie będzie zwracana.

Studio Tańca Hurtownia Ruchu
Ul. Kącik 9 , Kraków
tel. 692 131 496
www.hurtowniaruchu.pl