WARSZTATY Z GOSIĄ MIELECH W HURTOWNI RUCHU

GAGA / YOGA / REPERTUAR DANCE LAB

WARSZTATY Z GOSIĄ MIELECH W HURTOWNI RUCHU!!!

2.11.2019 / sobota

Godz. 15.00 – 17.30 – Gaga + Yoga

Godz. 17.45 – 19.15 – Repertuar DanceLab

3.11.2019 / niedziela

Godz. 9.00-11.15 – Gaga + Yoga

Godz. 11.30 -12.45 – Repertuar DanceLab

Zapraszamy do Hurtowni Ruchu na wyjątkowe warsztaty GAGA + Yoga oraz repertuar DanceLab z Gosią Mielech. Warsztaty zarówno dla osób niezwiązanych z tańcem, jak również dla profesjonalnych tancerzy.

GAGA

Zajęcia „Gaga/people” otwarte są dla osób powyżej 16. roku życia, niezależnie od doświadczenia tanecznego czy ruchowego. Nauczyciel prowadzi uczestników poprzez serię wskazówek do ruchu, które są zaprojektowane jako ciągły proces. Zamiast powtarzać czyjś ruch, uczestnik aktywnie eksploruje zadania, odkrywając własne interpretacje informacji i wykonania ruchu. Zajęcia GaGa/people oferują twórczą strukturę, która pozwala nawiązać kontakt z własnym ciałem i wyobraźnią, wzmocnić świadomość ciała, poprawić elastyczność i pewność siebie, a także doświadczać przyjemności ruchu w przyjaznej atmosferze.

Gaga jest językiem ruchowym opracowanym na przestrzeni wielu lat przez Ohada Naharina i stosowanym w codziennym treningu i praktyce tanecznej Batsheva Dance Company (Tel Awiw). Język Gaga jest nieustannie rozwijany i pogłębiany, opiera się na przekonaniu, że ruch ma leczącą, dynamiczną i nieustannie zmieniającą się moc.

Gaga podnosi świadomość własnych fizycznych słabości, przebudza odrętwiałe obszary ciała, obnaża fizyczne zafiksowania i oferuje sposoby ich eliminacji. Praca ta wzmacnia instynktowny ruch i łączy ruch świadomy z nieświadomym, i pozwala na doświadczanie swobody i przyjemności w prosty sposób, w przyjemnej przestrzeni, w wygodnym ubraniu, przy muzyce, każdy w indywidualnym ruchu z innymi.
Wskazane jest ćwiczenie w wygodnym stroju sportowym, bycie przygotowanym do tańczenia boso lub w skarpetkach.

Vinyasa Yoga

To dynamiczna praktyka ukierunkowana na harmonijny przepływ ruchu skoordynowanego z oddechem. Podczas zajęć, asany połączone są w energetyczne, płynne sekwencje, dzięki którym rozwiniemy siłę, elastyczność, wytrzymałość, balans oraz zwinność i koordynację. Zajęcia te budują wspaniałą siłę fizyczną, budzą świadomość ciała, a także otwierają serce, dzięki czemu uzyskamy stan głębokiego spokoju i kontaktu ze sobą.
Dla Gosi najważniejsze jest, aby nauczać innych na podstawie własnych doświadczeń, szczerze i prosto z serca. Jej zajęcia skupiają się na uważnym oddechu, są pełne kreatywnych wyzwań, śmiechu oraz wzajemnego szacunku. Gosia zachęca swoich uczniów, aby odważyli się opuścić swoją strefę komfortu, zachowując przy tym swoją indywidualność i niezależność podczas praktyki.

Repertuar DanceLab

Podczas warsztatu uczestnicy będą uczyć się wybranego fragmentu z repertuaru Gosi Mielech/DanceLab. Gosia ucząc będzie używała narzędzi gaga, które pomogą tancerzom pełniej wykorzystać ich potencjał, rozbudzając wyobraźnię i bawiąc się paletą możliwości fizycznych.

Gosia Mielech – jest tancerką, choreografem, nauczycielem GAGA oraz pedagogiem tańca. W latach 2007 – 2012 była solistką w Polskim Teatrze Tańca, gdzie współpracowała z wieloma polskimi oraz zagranicznymi choreografami, m.in. z Ohadem Naharinem, Yossi Berg, Thierry Verger, Gunhild Bjørnsgaard, Ewa Wycichowska, Jacek Przybyłowicz.

Gosia związana jest z DanceLab – projektem artystycznym, który założyła w 2012 roku. Spektakle, które stworzyła dla DanceLab, prezentuje zarówno w Polsce, jak i na świecie. Przez lata istnienia DanceLab, stworzyła kilka spektakli dla zespołu: FearLess, Sababa, NILREB, Anonymous, I’mperfect.

Otrzymała nagrodę „Najbardziej abstrakcyjna idea” podczas Festiwalu w Norymbergi, gdzie zaprezentowała swoje spektakle. Współpracowała z duetem izraelsko – holenderskim Ivgi&Greben, tańcząc w ich nowych produkcjach oraz istniejącym repertuarze.

Gosia jest artystycznie zaangażowana w różne, interdyscyplinarne projekty artystyczne, współpracuje z reżyserami: Per Olav Sørensen, Agnieszką Glińską, Janem Komasa. Jest wykonawcą, choreografem, a także sprawuje opiekę artystyczną nad teledyskami muzycznymi oraz sesjami zdjęciowymi. Współpracuje m.in. z: Ray Wilson, Apparat oraz dj An on Bast.

Gosia uczy swojego repertuaru DanceLab, prowadzi warsztaty z GAGA, tańca współczesnego na niezliczonych Festiwalach oraz w Teatrach, w: Nowej Zelandii, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Polsce, Szkocji, Francji, Austrii, Tajlandii, Izraelu, Belgii. Jest ona nauczycielem gościnnym, w: Scottish Dance Theatre, Regionteater Väst (Sweden), Bangkok City Ballet, AST Akademii Sztuk Teatralnych. Jest twórczynią GoPiYoga – autorskiej formy ruchu przeznaczonej dla tancerzy i nie tylko.

Więcej informacji:

www.gosiamielech.com

www.dancelab.eu

www.gagapeople.eu

Cena warsztatów:

– Gaga + Yoga – 160 zł / 2 dni

– Repertuar DanceLab – 120 zł / 2 dni

– Gaga + Yoga i Repertuar DanceLab – 260 zł / 2 warsztaty

Zapisy do dnia 18.10.2019
zapisy:
studio@hurtowniaruchu.pl

Uwaga! w przypadku rezygnacji z warsztatów z winy uczestnika opłata nie będzie zwracana.

Studio Tańca Hurtownia Ruchu
Ul. Kącik 9 , Kraków
tel. 692 131 496
www.hurtowniaruchu.pl

https://www.facebook.com/events/630136960848260/