WARSZTATY TAŃCA Z GRZEGORZEM PAŃTAKIEM 18-19.01.2020

 

WARSZTATY TAŃCA Z GRZEGORZEM PAŃTAKIEM W HURTOWNI RUCHU

– modern jazz underground z elementami partnerowania

– taniec klasyczny dla tancerzy współczesnych

Termin: 18-19.01.2020

18.01.2020 – sobota

Godz. 18.00 – 19.30 – taniec klasyczny dla tancerzy współczesnych

Godz. 20.00 – 21.30 – modern jazz underground z elementami partnerowania

19.01.2020 – niedziela

Godz. 10.00 – 11.30 – taniec klasyczny dla tancerzy współczesnych

Godz. 12.00 – 13.30 – modern jazz underground z elementami partnerowania

 

Cena warsztatów:

120 zł – jeden warsztat / 2 dni

220 zł – dwa warsztaty / 2 dni

120 zł – 1 dzień dwa warsztaty

60 zł – pojedyncze zajęcia

Zapisy do dnia 7.01.2020
zapisy: studio@hurtowniaruchu.pl

Opis zajęć:

Modern jazz underground z elementami partnerowania

Na tych zajęciach ćwiczenia kombinacje taneczne są syntezą elementów z technik modern: Graham, Horton, Limon i neoklasyki oraz intencyjnie wydobywanego ruchu.

Łącznie odmiennych motywacji kreowania ruchu stanowi na lekcji interesujący sposób uzyskiwania świadomości jak człowiek się porusza i co nim porusza. Wprowadzane choreografie dwójkowe zawierające elementy partnerowania, uatrakcyjniają współpracę pomiędzy tancerzami oraz wzmacniają poczucie uwagi na wydobywanie ruchu.

Lekcje łączą w sobie dyscyplinę zachodniej kultury tanecznej z gwałtownością słowiańską, tworząc fuzję nowoczesnego ruchu.

Taniec klasyczny dla tancerzy współczesnych

Lekcje tańca klasycznego, prowadzone na potrzeby tancerzy uprawiających na co dzień taniec współczesny lub jazzowy, charakteryzują się przekrojowym ujęciem zasad baletowych z pominięciem wysublimowanych detali niezbędnych do wykonywania repertuaru klasycznego. Lekcja taka, poprzez dobór przez pedagoga ćwiczeń w postaci prostszej i bardziej naturalnej, pozwala poznać kluczowe wartości techniczne i stylistyczne tańca klasycznego, ale również przeprowadzić tancerza w jednostce lekcyjnej przez krzywą natężenia ruchu, jaka jest niezbędna w treningu fizycznym. Na warsztatach zwrócimy głownie uwagę na takie umiejętności jak np. zwrotność, prawidłowość położeń nóg w kierunkach, ustawienia effacecroise, świadomość budowania figur jako stosunek forma – przepływ.

Grzegorz Pańtak

Tancerz, pedagog, choreograf. Wspólnie z Elżbietą Szlufik-Pańtak współtworzył                    i prowadzi instytucjonalny teatr – Kielecki Teatr Tańca. Specjalizuje się jako pedagog w stylach tańca jazzowego i partnerowaniu.

Jako choreograf zrealizował spektakle teatralne i telewizyjne. Współtworzył choreografię i był solistą w spektaklu taneczno-muzycznym Siedem Bram Jerozolimy  muz.

  1. Penderecki (Opera Narodowa 2008). Powstały na podstawie film TVP otrzymał nominację do International Emmy® Award w USA (2009) . W 2013 wyprodukował w KTT polską prapremierę Święta wiosny, muz. I.Strawiński, chor. A. Preljocaj – emisja TVP 2. Z okazji roku Chopinowskiego organizował i współtworzył choreografię do programu TVP 2 Chopin4                            z opracowaniem muzycznym Włodka Pawlika (2010). Współpracuje z Narodową Operą Izraelską, dla której choreograficznie zrealizował Traviatę, Carminę Buranę reż. Michała Znanieckiego (2014, 2015). Dla Opery Wrocławskiej realizował choreografię do opery Turandot (2008) reż. M.Znaniecki a Opery na Zamku w Szczecinie choreografię do opery Traviata (2016).

Tańczył gościnnie: Opera Wrocławska: opera Raj Utracony K. Penderecki (2008), Turandot G.Puccini  (2010); Teatr Maryjski w Petersburgu Król Roger muz. K.Szymanowski (2009); Narodowa Opera Izraelska – Traviata, Carmina Burana.

Wykładowca na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi i Uniwersytecie Muzycznym Chopina w Warszawie oraz Kursie Instruktorskim w Kieleckim Teatrze Tańca.