WARSZTATY Z ANNĄ ACHIMOWICZ W HURTOWNI RUCHU 7-8.03.2020

Constant Flow Contemporary Dance / GYROKINESIS

Warsztaty z Anną Achimowicz w Hurtowni Ruchu

7-8.03.2020

7.03.2020 / sobota:

15-16:30 Constant Flow Contemporary Dance

17-18:30 GYROKINESIS

8.03.2020 / niedziela:

11-12:30 Constant Flow Contemporary Dance

13-14:30 GYROKINESIS

 

Cena warsztatów:

110 zł – 1 warsztat / 2 dni

200 zł – 2 warsztaty / 2 dni

110 zł – 2 warsztaty / 1 dzień

60 zł – pojedyncze wejście

 

Zapisy do dnia 24.02.2020
zapisy:
studio@hurtowniaruchu.pl

 

CONSTANT FLOW CONTEMPORARY DANCE z Anną Achimowicz Rock Dance Theatre

Lekcja zaczyna się perfekcyjną rozgrzewka na podłodze oraz krótkimi kombinacjami. Na warsztacie będziemy pracować nad technika tańca jak i jakością wykonania. Silne centrum ciała, poruszanie się nisko przy ziemi jak w sztukach walki i technikach flying low oraz shifting center to elementy kluczowe w tańcu jak i partnerowaniu z drugim tancerzem. Constant Flow uczy napięcia mięśni, używając tylko tyle siły ile jest potrzebne, charakteryzuje go delikatny i płynny lecz silny i wyrazisty język ciała.

Główny nacisk lekcji jest położony na zdrowy organiczny ruchu i przepływ, impulsacji oraz spirali. Eklektyczny styl Constant Flow Contemporary jest dynamiczny lecz płynny, pozwalając tancerzom maksymalnie rozwinąć swoje zakresy umiejętności fizyczne jak i techniki wyrazu. CFCD stworzony przez Annę Achimowicz i Johanessa Randolfa z Austrii.

Metoda GYROKINESIS®

Rewolucyjna metoda pracy z ciałem skierowana dla tancerzy amatorów jak i profesjonalistów. Trening oparty o Spiralę i Ruch płynny, skupiony jest na powiększaniu zakresów ruchu kręgosłupa i wszystkich stawów przy stabilnym centrum ciała. Pozwala delikatnie pracować nad stawami ucząc jak ergonomicznie pracować z ciałem w dalszym treningu tanecznym przygotowując aparat ruchu poprzez minimalizację ryzyka urazu i przeciążeń. GYROKINESIS® integruje wzorce ruchowe, prawidłowy rytm oddechowy, integruje płynny i cyrkuliczny ruch pozwalając tancerzom prawidłowo rozwijać umiejętności i wykonywać elementy techniczne przy zachowaniu indywidualnych możliwości fizjologicznych. Harmonijny system ćwiczeń GYROKINESIS® wspomaga również system odpornościowy, wzmacnia i rozciąga jednocześnie wszystkie grupy mięśniowe pozwalając poruszać się z większą płynnością z jednoczesnym stabilnym centrum ciała.

Anna Achimowicz (PL/AT/SWE) 

Dyrektor artystyczny Rock Dance Theatre i Theatre Companie Achimowicz. choreograf, tancerka, pedagog, stylista. Autorka spektakli, choreografii i ruchu scenicznego dla teatru, filmu, sceny muzycznej i modowej. Anna ma za sobą 15 lat pracy twórczej, ponad 40 projektów i produkcji autorskich, i niezliczone współprace z artystami tańca, muzyki, fotografii czy mody.

Urodziła się w Warszawie, wychowała się w San Diego, California. Obecnie Tworzy w Europie pomiędzy Stockholmem i Linz, Wrocławiem  jako freelance artist pod swoim szyldem. Współpracowała z choreografami: Ultima Vez Dancers, Charlotta Öfverholm, W&M Physical Theatre, Thierry Verger. Produkuje i tworzy autorskie spektakle teatru tańca od 2004 roku. Współpracuje m.in. z artystami: Johannes Randolf, Wojciech Mochniej, Mark Baigent, Jaroslaw Cieslikowski, Magdalena Ciechowicz, Vivi Lundstrom, Charlotta Öfverholm. Anna tworzy i występuje na miedzynarodowych scenach w Europie, głównie Austrii, Szwecji, Niemiec. Jest gościnnym pedagogiem na festiwalach w Wiedniu, Berlinie, Stockholmie, Zagrzebiu, Paryżu i Wilnie. W roku 2011 założyła Theatre Companie Achimowicz a Rock Dance Theatre© w sezonie 2016/2017 rockowy kolektyw łączący muzyków, modę i tancerzy w hybrydowy kolektyw. Anna rownież stylizuje pod autorska marka MariQua fashion & design oraz FRIX rock wear. Współpracuje ze stylista i projektantem mody Marcinem Urzędowskim i marką Prepostevolution.

ZAPRASZAMY!!!

Studio Tańca Hurtownia Ruchu i Anna Achimowicz

rockdancetheatre@gmail.com
www.facebook.com/RockDanceTheatre

 

Studio Tańca Hurtownia Ruchu
Ul. Kącik 9 , Kraków
tel. 692 131 496
www.hurtowniaruchu.pl