SOMATYCZNY WARM UP DLA TANCERZY z Iwoną Olszowską

SOMATYCZNY WARM UP DLA TANCERZY

z Iwoną Olszowską

Termin 16.02.2020 (niedziela) godz. 10.00 – 13.00

Cena: 120 zł

Studio Tańca Hurtownia Ruchu / Kraków

Zapisy do dnia 5.02.2020
zapisy: studio@hurtowniaruchu.pl

SOMATYCZNY WARM UP to rodzaj treningu dla tancerzy, rozgrzewki przygotowującej totalnie ciało tancerza do gotowości fizycznej i ekspresji wyrazowej z zachowaniem indywidualności osobowej.

Trening somatyczny staje się coraz bardziej popularny w  profesjonalnych zespołach tańca . Docenił go m.in. Polski Teatr Tańca i Carte Blanche gdzie Iwona Olszowska została poproszona o przeprowadzenie zajęć.

Nasze warsztaty – SOMATYCZNY WARM UP DLA TANCERZY

– obejmują:

– podpięcie warstw ciała pod tzw. fascia mind

– poruszanie się w zestrojeniu powięziowym tzw. silky state

– wydobycie ślizgu wielowymiarowości ruchu

– Cangooru State wydobycie tzw. rebound, dynamiki perpetum mobile z wykorzystaniem struktury tensegrytywnej

– przeciąganie się jako forma elastyczności i podpięcia taśm powięziowych.

Iwona Olszowska jest tancerką, choreografką oraz nauczycielką tańca współczesnego, świadomości ciała, kontakt improwizacji oraz improwizacji jako performance i Somatic Movement Educator według metody Body Mind Centering. Była kierownikiem artystycznym Eksperymentalnego Studia Tańca. Doświadczenie zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku oraz na uniwersytetach w Waszyngtonie, Alabamie i Calgary, na warsztatach Śląskiego Teatru Tańca i Centrum Animacji Kultury. Uczy w krakowskiej Hurtowni Ruchu, na Akademiach Muzycznych w Łodzi i Krakowie oraz w Warsaw Dance Department. Tworzyła spektakle i choreografie dla zespołu EST, Polskiego Teatru Tańca, Teatru Rozmaitości, Narodowego Starego Teatru i Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Występowała w USA, Kanadzie, Finlandii, Rosji, Anglii, Norwegii, Izraelu i Mołdawii. Tańczy solowo (ostatnio również w przestrzeniach alternatywnych) i wykonuje improwizacje strukturalne m.in. lecture performance oraz site specific.

 

Uwaga! w przypadku rezygnacji z warsztatów z winy uczestnika opłata nie będzie zwracana.
Studio Tańca Hurtownia Ruchu
Ul. Kącik 9 , Kraków
tel. 692 131 496

www.hurtowniaruchu.com