METODYKA TAŃCA KLASYCZNEGO 11-12.07.2020

METODYKA TAŃCA KLASYCZNEGO

11-12.07.2020 /sobota – niedziela/ godz. 11.00 – 13.00

prowadząca: KAROLINA KULIGA

cena 140 zł

zapisy do dnia 30.06.2020 : studio@hurtowniaruchu.pl

Warsztaty adresowane dla nauczycieli i instruktorów tańca klasycznego, ale też dla tancerzy, wszystkich zainteresowanych,pasjonatów i tych którzy chcieliby poszerzyć zakres wiedzy z tej techniki.
Podczas dwóch spotkań, które będą miały formę zarówno teoretyczną jak i praktyczną omówimy wybrane zagadnienia i pokażemy jak one rozwijają się w zależności od klasy i stopnia zaawansowania.Przede wszystkim skupimy się na różnych rodzajach ćwiczeń: temps lié, jeté, pas de bourrée, pas de chat, pas de basque i renversé, bo z pozoru te hasła wydają się znane, ale tak naprawdę pod nimi kryje się cała gama elementów, które ewoluują przyjmując bardzo różną postać podczas edukacji tanecznej. Temps lié to nie tylko przechodzenie z pozy w pozę, ale logiczny ciąg zdarzeń. Zaczynamy go wprowadzać w najmłodszych klasach a kończymy jego realizację na bardzo zaawansowanym etapie nauczania, rozbudowując jego formę i uzyskując tym sposobem 12 rodzajów tego ćwiczenia. Podobnie rzecz się ma do wszystkich pozostałych zagadnień, które będziemy chcieli omówić podczas tych warsztatów, których celem będzie usystematyzowanie wiedzy i nauczenie metodyki wykonywania tych wszystkich elementów.

KAROLINA KULIGA: tancerka, choreograf, pedagog baletu.
Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku, Policealnego Studia Aktorskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku dziennikarstwo i Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w której ukończyła pedagogikę baletu.
Uczestniczka wielu kursów, seminariów i warsztatów z zakresu tańca klasycznego, charakterystycznego i współczesnych technik tańca.
Od 1997 roku rozpoczęła działalność pedagogiczną i choreograficzną ucząc dzieci i młodzież w szkołach baletowych, prowadząc zajęcia ze studentami szkół artystycznych oraz warsztaty taneczne w kraju i za granicą.
ZAPRASZAMY!

Studio Tańca Hurtownia Ruchu
Ul. Kącik 9 , Kraków
tel. 692 131 496
www.hurtowniaruchu.pl