TANIEC WSPÓŁCZESNY I GYROKINESIS z Anną Achimowicz 4-5.07.2020

 

„TIME TO ROCK” – Powrót do tanecznej formy

Czyli warsztaty  Constant Flow Contemporary Dance / GYROKINESIS

Warsztaty z Anną Achimowicz w Hurtowni Ruchu

Termin: 4-5.07.2020

4.07.2020 / sobota:

17.00 – 18:30 – GYROKINESIS

18.45 – 20.15-  Constant Flow Contemporary Dance

5.07.2020 / niedziela:

10.00 – 11.30- GYROKINESIS

11.45 – 13.15- Constant Flow Contemporary Dance

Cena : 220 zł / 2 warsztaty 2 dni, 120 zł / 2 dni jeden warsztat lub 2 warsztaty 1 dzień

Zapisy do dnia 25.06.2020 : studio@hurtowniaruchu.pl

CONSTANT FLOW CONTEMPORARY DANCE z Anną Achimowicz / Rock Dance Theatre

Lekcja zaczyna się perfekcyjną rozgrzewka na podłodze gdzie wrócimy do formy sprzed domowej kwarantanny oraz krótkimi kombinacjami które przygotowują wszystkie stawu do „akcji”. Na warsztacie będziemy pracować nad technika tańca jak i jakością wykonania. Silne centrum ciała, poruszanie się nisko przy ziemi jak w sztukach walki i technikach flying low oraz shifting center to elementy kluczowe w tańcu jak i partnerowaniu z drugim tancerzem. Constant Flow uczy napięcia mięśni, używając tylko tyle siły ile jest potrzebne, charakteryzuje go delikatny i płynny lecz silny i wyrazisty język ciała.
Główny nacisk lekcji jest położony na zdrowy organiczny ruchu i przepływ, impulsacji oraz spirali. Eklektyczny styl Constant Flow Contemporary jest dynamiczny lecz płynny, pozwalając tancerzom maksymalnie rozwinąć swoje zakresy umiejętności fizyczne jak i techniki wyrazu. NOWOŚCIĄ w Warsztacie jest element Q&A czyli indywidualnych pytań i wątpliwości tancerzy na które z przyjemnością Anna odpowie.
CFCD stworzony przez Annę Achimowicz i Johanessa Randolfa z Austrii.

Metoda Spiral Technique / GYROKINESIS®
Rewolucyjna metoda pracy z ciałem skierowana dla tancerzy amatorów jak i profesjonalistów. Trening oparty o Spiralę i Ruch płynny, skupiony jest na powiększaniu zakresów ruchu kręgosłupa i wszystkich stawów przy stabilnym centrum ciała. Pozwala delikatnie pracować nad stawami ucząc jak ergonomicznie pracować z ciałem w dalszym treningu tanecznym przygotowując aparat ruchu poprzez minimalizację ryzyka urazu i przeciążeń. GYROKINESIS® integruje wzorce ruchowe, prawidłowy rytm oddechowy, integruje płynny i cyrkuliczny ruch pozwalając tancerzom prawidłowo rozwijać umiejętności i wykonywać elementy techniczne przy zachowaniu indywidualnych możliwości fizjologicznych. Harmonijny system ćwiczeń GYROKINESIS® wspomaga również system odpornościowy, wzmacnia i rozciąga jednocześnie wszystkie grupy mięśniowe pozwalając poruszać się z większą płynnością z jednoczesnym stabilnym centrum ciała.

Anna Achimowicz (PL/AT/SWE)
Dyrektor artystyczny Rock Dance Theatre i Theatre Companie Achimowicz. choreograf, tancerka, pedagog, stylista. Autorka spektakli, choreografii i ruchu scenicznego dla teatru, filmu, sceny muzycznej i modowej. Anna ma za sobą 15 lat pracy twórczej, ponad 40 projektów i produkcji autorskich, i niezliczone współprace z artystami tańca, muzyki, fotografii czy mody.

Urodziła się w Warszawie, wychowała się w San Diego, California. Obecnie Tworzy w Europie pomiędzy Stockholmem i Linz, Wrocławiem  jako freelance artist pod swoim szyldem. Współpracowała z choreografami: Ultima Vez Dancers, Charlotta Öfverholm, W&M Physical Theatre, Thierry Verger. Produkuje i tworzy autorskie spektakle teatru tańca od 2004 roku. Współpracuje m.in. z artystami: Johannes Randolf, Wojciech Mochniej, Mark Baigent, Jaroslaw Cieslikowski, Magdalena Ciechowicz, Vivi Lundstrom, Charlotta Öfverholm. Anna tworzy i występuje na miedzynarodowych scenach w Europie, głównie Austrii, Szwecji, Niemiec. Jest gościnnym pedagogiem na festiwalach w Wiedniu, Berlinie, Stockholmie, Zagrzebiu, Paryżu i Wilnie. W roku 2011 założyła Theatre Companie Achimowicz a Rock Dance Theatre© w sezonie 2016/2017 rockowy kolektyw łączący muzyków rockowych i metalowych LIVE, bardzo wizualną modę i stylizację oraz choreografię w jeden hybrydowy kolektyw. Anna rownież stylizuje pod autorska marka MariQua fashion & design oraz FRIX Rock Wear. Współpracuje od 2019/2020 ze stylistami i projektantami mody oraz twórcami post-apokaliptycznymi w organizacji Cult of Chrome. Autorka interaktywnego jam session „DANCE ME_ROCK ME”, gospodarz podcastu online „Rock Dance Theatre LIVEStream meetings” z Gośćmi ze świata sceny, rocka i teatru tańca.

ZAPRASZAMY!!!

Hurtownia Ruchu Studio Tańca i Anna Achimowicz

www.hurtowniaruchu.com

https://rockdancetheatre.wixsite.com/rockdancetheatre
rockdancetheatre@gmail.com
www.facebook.com/RockDanceTheatre

Studio Tańca Hurtownia Ruchu
Ul. Kącik 9 , Kraków
tel. 692 131 496
www.hurtowniaruchu.pl