Warsztaty z Elżbietą i Grzegorzem Pańtak 18-19.07.2020

WARSZTATY Z ELŻBIETĄ I GRZEGORZEM PAŃTAK

KOMPOZYCJA TAŃCA
TANIEC KLASYCZNY DLA TANCERZY WSPÓŁCZESNYCH
MODERN JAZZ / JAZZ

Studio Tańca Hurtownia Ruchu / Kraków

Termin : 18-19.07.2020 (sobota, niedziela)

Zapisy do dnia 5.07.2020 : studio@hurtowniaruchu.pl

18.07.2020

godz. 16.00 – 17.30 – kompozycja tańca – Elżbieta Pańtak

godz. 17.45 – 19.15 – taniec klasyczny dla tancerzy współczesnych – Grzegorz Pańtak

godz. 19.30 – 21.00 – modern jazz / jazz – Grzegorz Pańtak

19.07.2020

godz. 10.00 – 11.30 – kompozycja tańca – Elżbieta Pańtak

godz. 11.45 – 13.15 – taniec klasyczny dla tancerzy współczesnych – Grzegorz Pańtak

godz. 13.30 – 15.00 – modern jazz / jazz – Grzegorz Pańtak

Cena warsztatów:

120 zł – jeden warsztat / 2 dni
220 zł – dwa warsztaty / 2 dni
320 zł – trzy warsztaty / 2 dni
120 zł – 1 dzień dwa warsztaty
60 zł – pojedyncze zajęcia

Elżbieta Pańtak
Choreograf, pedagog tańca jazzowego. Założyciel i dyrektor zawodowego zespołu Kieleckiego Teatru Tańca. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego – teatrologia. Odbyła studia podyplomowe – teoria tańca na Uniwersytecie Muzycznym Chopina w Warszawie. Jako dyrektor wyprodukowała w KTT polską prapremierę baletu Święto wiosny (2013), muz. I. Straviński, chor. A. Preljocaj a także widowiska taneczne z prawykonaniami na orkiestrę symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej z muzyką P. Łukowca i K. Dębskiego.
Zrealizowała ponad 30 spektakli dla zespołu Kieleckiego Teatru Tańca w tym spektakle cieszące się olbrzymią frekwencją spektakle familijne Dziadek do orzechów, Alicja w krainie czarów, Kopciuszek zrealizowane w stylach tańca jazzowego i współczesnego.
Współrealizowała choreografię do spektaklu taneczno-muzycznego pt. Siedem Bram Jerozolimy, muz. K. Penderecki (TW-ON 2008). Powstały na podstawie spektaklu film otrzymał nominację do International Emmy® Award w 2009 roku w USA. Współpracuje z Narodową Operą Izraelską, dla której z zespołem Kieleckiego Teatru Tańca jako choreograf współrealizowała mega produkcje: Traviata, Carmina Burana w reżyserii M. Znanieckiego (2014, 2015). Dla Opery Wrocławskiej współtworzyła z Grzegorzem Pańtakiem choreografię do opery Turandot (2008), do Traviaty w Operze na Zamku w Szczecinie (2016) oraz Romeo i Julii w Operze Śląskiej (2017) i operze w Szczecinie 2020 reżyseria M. Znanieckiego. Realizowała jako choreograf Galę sylwestrową dla Opery Bałtyckiej w Gdańsku, reżyseria S. Gonciarz (2017).
Wykłada kompozycję tańca i taniec modern jazz na wyższych uczelniach w Polsce.
Prowadziła master classes w Polsce i Phoenix w USA w Master Ballet Academy.

OPIS ZAJĘĆ Z KOMPOZYCJI TAŃCA ELŻBIETY PAŃTAK

Mając wieloletnie doświadczenie choreograficzne w pracy z dużymi zespołami zawodowymi realizuje przedmiot kompozycja tańca według własnej metody teoretyczno-praktycznej. Korzysta z tradycji kompozycyjnej baletu klasycznego, neoklasycznego, teatru tańca w modernistyczną ekspresją, odnosi się do postmodernizmu jako odrębnej metody twórczej.

Zagadnienia i kombinacje taneczne realizowane w ramach zadań kompozycyjnych zakładają:
– kreatywny dobór materiału, zależny od umiejętności i doświadczenia uczestników,
– budowanie dyscypliny przestrzennej podczas wykonywania zadań ruchowych w obrębie
solisty, pary oraz grupy,
– współpracę pomiędzy uczestnikami podczas partnerowania, wykorzystując parametr
ciężaru, siły, czasu, przestrzeni i przepływu.
analizowanie związku ruchu z muzyką,
-analizowanie możliwości współpracy tancerza z rekwizytem.

Grzegorz Pańtak
Tancerz, pedagog, choreograf. Wspólnie z Elżbietą Szlufik-Pańtak współtworzył i prowadzi instytucjonalny teatr – Kielecki Teatr Tańca. Specjalizuje się jako pedagog w stylach tańca jazzowego i partnerowaniu.
Jako choreograf zrealizował spektakle teatralne i telewizyjne. Współtworzył choreografię i był solistą w spektaklu taneczno-muzycznym Siedem Bram Jerozolimy muz.
K. Penderecki (Opera Narodowa 2008). Powstały na podstawie film TVP otrzymał nominację do International Emmy® Award w USA (2009) . W 2013 wyprodukował w KTT polską prapremierę Święta wiosny, muz. I.Strawiński, chor. A. Preljocaj – emisja TVP 2. Z okazji roku Chopinowskiego organizował i współtworzył choreografię do programu TVP 2 Chopin4 z opracowaniem muzycznym Włodka Pawlika (2010). Współpracuje z Narodową Operą Izraelską, dla której choreograficznie zrealizował Traviatę, Carminę Buranę reż. Michała Znanieckiego (2014, 2015). Dla Opery Wrocławskiej realizował choreografię do opery Turandot (2008) reż. M.Znaniecki a Opery na Zamku w Szczecinie choreografię do opery Traviata (2016).
Tańczył gościnnie: Opera Wrocławska: opera Raj Utracony K. Penderecki (2008), Turandot G.Puccini (2010); Teatr Maryjski w Petersburgu Król Roger muz. K.Szymanowski (2009); Narodowa Opera Izraelska – Traviata, Carmina Burana.
Wykładowca na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi i Uniwersytecie Muzycznym Chopina w Warszawie oraz Kursie Instruktorskim w Kieleckim Teatrze Tańca.

Taniec klasyczny dla tancerzy współczesnych
Lekcje tańca klasycznego, prowadzone na potrzeby tancerzy uprawiających na co dzień taniec współczesny lub jazzowy, charakteryzują się przekrojowym ujęciem zasad baletowych z pominięciem wysublimowanych detali niezbędnych do wykonywania repertuaru klasycznego. Lekcja taka, poprzez dobór przez pedagoga ćwiczeń w postaci prostszej i bardziej naturalnej, pozwala poznać kluczowe wartości techniczne i stylistyczne tańca klasycznego, ale również przeprowadzić tancerza w jednostce lekcyjnej przez krzywą natężenia ruchu, jaka jest niezbędna w treningu fizycznym. Na warsztatach zwrócimy głownie uwagę na takie umiejętności jak np. zwrotność, prawidłowość położeń nóg w kierunkach, ustawienia efface i croise, świadomość budowania figur jako stosunek forma – przepływ.

MODER JAZZ / JAZZ Z Grzegorzem Pańtakiem:
W swoich lekcjach szczególną uwagę zwracam na koordynację, wyczucie swingu i rytmu synkopowanego u tancerzy. W choreografiach podkreślam dwubiegunowość interpretacji zawierając w układach tanecznych z jednej strony gwałtowność i maksymalnie silną ekspresję a z drugiej zmysłowość ruchu i emocjonalną delikatność. W ramach lekcji realizuje choreografie w stylu jazz dance, pop jazz, lirycal jazz, jazz teatralny/gospel.

Studio Tańca Hurtownia Ruchu
Ul. Kącik 9 , Kraków
tel. 692 131 496
www.hurtowniaruchu.com