MINIMALISTYCZNE PRAKTYKI PERFORMATYWNE Z BASIĄ BUJAKOWSKĄ

MINIMALISTYCZNE PRAKTYKI PERFORMATYWNE

WARSZTATY Z BASIĄ BUJAKOWSKĄ

termin : 10-11.10.2020 godz. 15.00 – 18.00

miejsce: Studio Tańca Hurtownia Ruchu / Kraków

Zajęcia oparte będą o zadania z pogranicza  ruchu scenicznego, świadomości ciała, kształtowania obecności scenicznej oraz praktyki szeroko pojętego performance-u. Artystka w swoim własnym warsztacie twórczym sfokusowana jest na minimaliźmie, kontekstach kulturowych, nierzadkim poczuciu humoru oraz -założonej z góry- niewidoskowości. 

Do takiej formy wyrazu zaprosi również uczestników wydarzenia.  

Warsztat otwarty jest dla każdego kto jest chętny praktykować niekonwencjonalne formy wyrazu z pogranicza szeroko pojętego tańca i teatru.

Każdy uczestnik będzie pracował indywidualnie  na doświadczeniu artystycznym, które posiada.

Barbara Bujakowska: tancerka, performerka, twórczyni  niezależna, nauczycielka tańca; absolwentka Institut for Dance Art / Anton Bruckner Universitat (Linz) oraz P.F.P w Salzburg Experimental Academy of Dance(SEAD). Laureatka Pierwszej Nagrody w konkursie TVP2 „Dolina Kreatywna” za spektakl solowy „Swan….like”.
Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Arts Station Foundation (Solo Projekt, Alternatywna Akademia Tańca).
Od wielu lat prowadzi zajęcia taneczne, współpracuje z innymi artystami oraz tworzy własne prace z pogranicza teatru, performance-u i nowych mediów. Jej artystyczna twórczość już dwukrotnie została wyróżniona na Polskiej Platformie Tańca, a spektakle zapraszane są na festiwale zarówno w kraju jak i za granicą. W ubiegłym roku spektakl „Jestem miłością I” stworzony z dramaturżką Darią Kubisiak otrzymał „Wyróżnienie za poszukiwania twórcze” na ogólnopolskim konkursie teatrów niezależnych „OFTEN” oraz przeszedł do finału konkursu „The best OFF”.

Cena warsztatów : 250 zł

Zapisy do dnia 01.10.2020 : studio@hurtowniaruchu.pl

Studio Tańca Hurtownia Ruchu
Ul. Kącik 9 , Kraków
tel. 692 131 496
www.hurtownia-ruchu.pl