WARSZTATY Z ELŻBIETĄ I GRZEGORZEM PAŃTAK 20-21.02.2021

WARSZTATY Z ELŻBIETĄ I GRZEGORZEM PAŃTAK

W HURTOWNI RUCHU

20-21.02.2021

Zapisy do dnia 10.02.2021 : studio@hurtowniaruchu.pl

sobota:

godz.16.00– 17.30 – drążek jazzowy – Elżbieta Pańtak

godz. 17.45 – 19.15 – modern jazz / jazz – Grzegorz Pańtak

godz. 19.30 – 21.00 – kompozycja tańca – Elżbieta Pańtak

niedziela:

godz. 9.00 – 10.30 – drążek jazzowy – Elżbieta Pańtak

godz. 10.45 – 12.15 – modern jazz / jazz – Grzegorz Pańtak

godz. 12.30 – 14.00 – kompozycja tańca – Elżbieta Pańtak

 

Cena warsztatów:

120 zł – jeden warsztat / 2 dni

220 zł – dwa warsztaty / 2 dni

320 zł – trzy warsztaty / 2 dni

120 zł – 1 dzień dwa warsztaty

170 ZŁ – 1 dzień trzy warsztaty

60 zł – pojedyncze zajęcia

Elżbieta Pańtak

Choreograf, pedagog tańca jazzowego. Założyciel i dyrektor zawodowego zespołu Kieleckiego Teatru Tańca. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego – teatrologia. Odbyła studia podyplomowe – teoria tańca na Uniwersytecie Muzycznym Chopina w Warszawie. Jako dyrektor wyprodukowała w KTT polską prapremierę baletu Święto wiosny (2013), muz. I. Straviński, chor. A. Preljocaj a także widowiska taneczne z prawykonaniami na orkiestrę symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej z muzyką P. Łukowca i K. Dębskiego.

Zrealizowała ponad 30 spektakli dla zespołu Kieleckiego Teatru Tańca.

Współrealizowała choreografię do spektaklu taneczno-muzycznego pt. Siedem Bram Jerozolimy, muz. K. Penderecki (TW-ON 2008). Powstały na podstawie spektaklu film otrzymał nominację do International Emmy® Award w 2009 roku w USA. Współpracuje z Narodową Operą Izraelską, dla której z zespołem Kieleckiego Teatru Tańca jako choreograf współrealizowała mega produkcje: Traviata, Carmina Burana w reżyserii M. Znanieckiego (2014, 2015). Dla Opery Wrocławskiej współtworzyła z Grzegorzem Pańtakiem choreografię do opery Turandot (2008), do Traviaty w Operze na Zamku w Szczecinie (2016) oraz Romeo i Julii w Operze Śląskiej (2017) i operze w Szczecinie 2020 reżyseria M. Znanieckiego. Realizowała jako choreograf Galę sylwestrową dla Opery Bałtyckiej w Gdańsku, reżyseria S. Gonciarz (2017).

Wykłada kompozycję tańca i taniec modern jazz na wyższych uczelniach w Polsce.

Prowadziła master classes w Polsce i Phoenix w USA w Master Ballet Academy.

DRĄŻEK JAZZOWY ELŻBIETĄ PAŃTAK – opis zajęć:

Szczególną uwagę zwracam na koordynację, wyczucie rytmu synkopowanego. Wykonywane ćwiczenia charakteryzują się nowoczesnym podejściem do koordynacji oraz łączeniem pozycji en dehors z parallel.

Cele lekcji:

1. Nauka utrzymywania równowagi

2. Wzmocnienie i rozciągniecie całego ciała

3. Kształtowanie koordynacji i świadomości pracy ciała

4. Nauka precyzyjnych zmian kierunków

Technika tańca jazzowego przy drążku jest moim autorskim opracowaniem. Inspiracją do ich stworzenia były rozbudowane ćwiczenia koordynacyjne pedagoga tańca jazzowego Mata Matoxa. Sekwencje ruchowe przy drążku są ściśle związanie z rytmem i linią melodyczną muzyki, dając tancerzom poczucie artystycznego wykonania ćwiczeń.

KOMPOZYCJA TAŃCA Z ELŻBIETĄ PAŃTAK – opis zajęć:

Mając wieloletnie doświadczenie choreograficzne w pracy z dużymi zespołami zawodowymi realizuje przedmiot kompozycja tańca według własnej metody teoretyczno-praktycznej. Korzysta z tradycji kompozycyjnej baletu klasycznego, neoklasycznego, teatru tańca w modernistyczną ekspresją, odnosi się do postmodernizmu jako odrębnej metody twórczej.

Zagadnienia i kombinacje taneczne realizowane w ramach zadań kompozycyjnych zakładają:

– kreatywny dobór materiału, zależny od umiejętności i doświadczenia uczestników,

– budowanie dyscypliny przestrzennej podczas wykonywania zadań ruchowych w obrębie

solisty, pary oraz grupy,

– współpracę pomiędzy uczestnikami podczas partnerowania, wykorzystując parametr

ciężaru, siły, czasu, przestrzeni i przepływu.

  • analizowanie związku ruchu z muzyką,

  • analizowanie możliwości współpracy tancerza z rekwizytem.

Grzegorz Pańtak

Tancerz, pedagog, choreograf. Wspólnie z Elżbietą Szlufik-Pańtak współtworzył i prowadzi instytucjonalny teatr – Kielecki Teatr Tańca. Specjalizuje się jako pedagog w stylach tańca jazzowego i partnerowaniu.

Jako choreograf zrealizował spektakle teatralne i telewizyjne. Współtworzył choreografię i był solistą w spektaklu taneczno-muzycznym Siedem Bram Jerozolimy muz.

K. Penderecki (Opera Narodowa 2008). Powstały na podstawie film TVP otrzymał nominację do International Emmy® Award w USA (2009) . W 2013 wyprodukował w KTT polską prapremierę Święta wiosny, muz. I.Strawiński, chor. A. Preljocaj – emisja TVP 2. Z okazji roku Chopinowskiego organizował i współtworzył choreografię do programu TVP 2 Chopin4 z opracowaniem muzycznym Włodka Pawlika (2010). Współpracuje z Narodową Operą Izraelską, dla której choreograficznie zrealizował Traviatę, Carminę Buranę reż. Michała Znanieckiego (2014, 2015). Dla Opery Wrocławskiej realizował choreografię do opery Turandot (2008) reż. M.Znaniecki a Opery na Zamku w Szczecinie choreografię do opery Traviata (2016).

Tańczył gościnnie: Opera Wrocławska: opera Raj Utracony K. Penderecki (2008), Turandot G.Puccini (2010); Teatr Maryjski w Petersburgu Król Roger muz. K.Szymanowski (2009); Narodowa Opera Izraelska – Traviata, Carmina Burana.

Wykładowca na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi i Uniwersytecie Muzycznym Chopina w Warszawie oraz Kursie Instruktorskim w Kieleckim Teatrze Tańca.

MODER JAZZ / JAZZ Z GRZEGORZEM PAŃTAK

W swoich lekcjach szczególną uwagę zwracam na koordynację, wyczucie swingu i rytmu synkopowanego u tancerzy. W choreografiach podkreślam dwubiegunowość interpretacji zawierając w układach tanecznych z jednej strony gwałtowność i maksymalnie silną ekspresję a z drugiej zmysłowość ruchu i emocjonalną delikatność. W ramach lekcji realizuje choreografie w stylu jazz dance, pop jazz, lirycal jazz, jazz teatralny/gospel.

Uwaga! w przypadku rezygnacji z warsztatów z winy uczestnika opłata nie będzie zwracana.


Studio Tańca Hurtownia Ruchu
Ul. Kącik 9 , Kraków
tel. 692 131 496

www.hurtowniaruchu.com

FOT. B.KRUK