Metodyka tańca klasycznego

METODYKA NAUCZANIA TAŃCA KLASYCZNEGO

cykl warsztatów z KAROLINĄ KULIGĄ

30.10.2021 godz. 15.00 – 17.00

27.11.2021 godz. 15.00 – 17.00

18.12.2021 godz. 15.00 – 17.00

miejsce: Studio Tańca Hurtownia Ruchu / Kraków

cena: 140 zł / 1 warsztat, 400 zł / cykl 3 warsztatów

Metodyka tańca klasycznego – warsztaty adresowane są do nauczycieli i instruktorów tańca klasycznego, ale też do tancerzy, wszystkich zainteresowanych, pasjonatów i tych którzy chcieliby poszerzyć zakres wiedzy z tej techniki. Warsztaty mają formę zarówno teoretyczną jak i praktyczną, omówimy wybrane zagadnienia tańca klasycznego i pokażemy jak one rozwijają się w poszczególnych klasach szkoły baletowej. Na warsztatach usystematyzujesz wiedzę na temat nauczania tańca klasycznego, poznasz strukturę lekcji, nauczysz się jak poprawnie wykonywać i uczyć pozycji baletowych.

PROGRAM WARSZTATÓW:

30.10.2021:

– zwroty i obroty fouetté, omówimy ich zastosowanie przy drążku, na środku sali ze szczególnym uwzględnieniem grand fouetté jako elementu adagio oraz w allegro i ćwiczeniach na palcach

27.11.2021

duże skoki w klasach średnich, czyli takie, które nauczamy programowo na wysokości klasy IV, V i VI Ogólnokształcących Szkół Baletowych. Zajmiemy się między innymi:

grand assemblé,

grande sissonne ouverte,

grand pas emboité,

grand jeté,

pas jeté fermé,

pas failli,

sissonne fondu,

grand sissonne tombé,

grand temps lié sauté,

pas jeté fondu,

grand pas de chat i

grand jeté pas de chat.

18.12.2021:

– pirouettes w tańcu klasycznym z różnych pozycji i z różnych podejść, omówimy technikę ich wykonania od podstaw i ćwiczeń przygotowawczych aż po zaawansowane formy i łączenia w klasach starszych.

KAROLINA KULIGA: tancerka, choreograf, pedagog baletu.

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku, Policealnego Studia Aktorskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku dziennikarstwo i Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w której ukończyła pedagogikę baletu.

Uczestniczka wielu kursów, seminariów i warsztatów z zakresu tańca klasycznego, charakterystycznego i współczesnych technik tańca.

Od 1997 roku rozpoczęła działalność pedagogiczną i choreograficzną ucząc dzieci i młodzież w szkołach baletowych, prowadząc zajęcia ze studentami szkół artystycznych oraz warsztaty taneczne w kraju i za granicą.

Na zajęcia obowiązują zapisy do dnia 20.10.2021 : studio@hurtowniaruchu.pl

OGRANICZONA ILOŚĆ MIEJSC.

Uwaga! w przypadku rezygnacji z warsztatów z winy uczestnika opłata nie będzie zwracana.

Studio Tańca Hurtownia Ruchu
Ul. Kącik 9 , Kraków
tel. 692 131 496
www.hurtowniaruchu.pl