WARSZTATY TAŃCA Z GRZEGORZEM PAŃTAKIEM

WARSZTATY TAŃCA Z GRZEGORZEM PAŃTAKIEM

15.05.2022 / niedziela

godz. 16.00 – 17.30 – JAZZ / poziom średnio-zaawansowany/

godz. 17.45 – 19.15 – MODERN JAZZ W DUETACH / poziom średnio-zaawansowany/

godz. 19.30 – 21.00 – MODERN JAZZ / poziom początkujący/

Cena warsztatów:

90 zł – jeden warsztat

160 zł – dwa warsztaty

240 zł – trzy warsztaty

Zapisy do dnia 2.05.2022
zapisy:
studio@hurtowniaruchu.pl

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA / 12 OSÓB W GRUPIE/

Opis zajęć:

JAZZ DANCE

W swoich lekcjach szczególną uwagę zwracam na koordynację, wyczucie swingu i rytmu synkopowanego u tancerzy. W choreografiach podkreślam dwubiegunowość interpretacji zawierając w układach tanecznych z jednej strony gwałtowność i maksymalnie silną ekspresję a z drugiej zmysłowość ruchu i emocjonalną delikatność. W ramach lekcji realizowane będą choreografie w stylu pop jazz i lirycal jazz.

MODERN JAZZ W DUETACH

Na tych zajęciach ćwiczenia kombinacje taneczne są syntezą elementów z technik modern: Graham, Horton, Limon i neoklasyki oraz intencyjnie wydobywanego ruchu.

Łącznie odmiennych motywacji kreowania ruchu stanowi na lekcji interesujący sposób uzyskiwania świadomości jak człowiek się porusza i co nim porusza. Wprowadzane choreografie dwójkowe zawierające elementy partnerowania, uatrakcyjniają współpracę pomiędzy tancerzami oraz wzmacniają poczucie uwagi na wydobywanie ruchu.

Lekcje łączą w sobie dyscyplinę zachodniej kultury tanecznej z gwałtownością słowiańską, tworząc fuzję nowoczesnego ruchu.

 

MODERN JAZZ

Na tych zajęciach ćwiczenia kombinacje taneczne są syntezą elementów z technik modern: Graham, Horton, Limon i neoklasyki oraz intencyjnie wydobywanego ruchu.

Poziom zajęć będzie odpowiedni dla osób które nie są w regularnym treningu z techniki modern jazz, wracają do formy lub chcą zacząć tańczyć tą technikę. Zajęcia będą prowadzone w przystępny sposób tak aby uczestnicy mogli poczuć radość z tańca i ruchu.

 

Grzegorz Pańtak

Tancerz, pedagog, choreograf. Wspólnie z Elżbietą Szlufik-Pańtak współtworzył i prowadzi instytucjonalny teatr – Kielecki Teatr Tańca. Specjalizuje się jako pedagog w stylach tańca jazzowego i partnerowaniu.

Jako choreograf zrealizował spektakle teatralne i telewizyjne. Współtworzył choreografię i był solistą w spektaklu taneczno-muzycznym Siedem Bram Jerozolimy  muz.

K. Penderecki  (Opera Narodowa 2008). Powstały na podstawie film TVP otrzymał nominację do International Emmy® Award w USA (2009) . W 2013 wyprodukował w KTT polską prapremierę Święta wiosny, muz. I.Strawiński, chor. A. Preljocaj – emisja TVP 2.  Z okazji roku Chopinowskiego organizował i współtworzył choreografię do programu TVP 2 Chopin4                            z opracowaniem muzycznym Włodka Pawlika (2010). Współpracuje z Narodową Operą Izraelską, dla której choreograficznie zrealizował Traviatę, Carminę Buranę reż. Michała Znanieckiego (2014, 2015). Dla Opery Wrocławskiej realizował choreografię do opery Turandot (2008) reż. M.Znaniecki a Opery na Zamku w Szczecinie choreografię do opery Traviata (2016).

Tańczył gościnnie: Opera Wrocławska: opera Raj Utracony K. Penderecki (2008), Turandot G.Puccini  (2010); Teatr Maryjski w Petersburgu Król Roger muz. K.Szymanowski (2009); Narodowa Opera Izraelska – Traviata, Carmina Burana.

Wykładowca na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi i Uniwersytecie Muzycznym Chopina w Warszawie oraz Kursie Instruktorskim w Kieleckim Teatrze Tańca.

 

Uwaga! w przypadku rezygnacji z warsztatów z winy uczestnika opłata nie będzie zwracana.
Studio Tańca Hurtownia Ruchu
Ul. Straszewskiego 28 , Kraków
tel. 692 131 496

www.hurtownia- ruchu.pl

 

(20+) WARSZTATY TAŃCA Z GRZEGORZEM PAŃTAKIEM | Facebook