Warsztat z kompozycji tańca „Strzelanie solóweczki- jak zacząć?”

Warsztat z kompozycji  tańca „Strzelanie solóweczki- jak zacząć?”

z MAGDALENĄ PRZYBYSZ w Studio Tańca Hurtownia Ruchu

26.02.2023 (niedziela) godz. 18.00-21.00

„Strzelanie solóweczki- jak zacząć?”

Zapraszamy na warsztat, podczas którego będziemy praktykowali i praktykowały  tworzenie krótkich 1-3 minutowych form solowych w oparciu o gotowy SCORE składający się z 3 wytycznych (na warsztacie dowiesz się jakich). Za pomocą wybranych narzędzi choreograficznych i dramaturgicznych,  będziesz mógł /mogła doświadczyć, jak to jest kiedy do tworzenia solo zaprosimy szybkie podejmowanie decyzji  i zabawę przypadkowością. Kiedy odłożymy na bok nasze oczekiwania i wizje, spuścimy trochę z balona, a w zamian za to sprawdzimy co jest dostępne dla Ciebie w danej chwili i z czułą uwagą przyjrzymy się temu w jakim kierunku można to poprowadzić.

Spotkanie to skierowane jest do osób na każdym poziomie zaawansowania tanecznego i ruchowego, wartością jest tutaj wspólna wymiana.

Plan jest taki:

18.00-19.00: rozgrzewka z elementami zabawy choreograficznej w grupie, z której wyciągniemy jedną nitkę do dalszego indywidualnego rozwijania

19.00- 20.00: losowanie z choreograficznego pudełka strategii dramaturgicznych i wdrażanie ich w budowanie solo przy wsparciu choreografki

20.00- 21.00: dzielenie się powstałym solo i wrażeniami w myśl zasady 3:1, trzy mocne strony, jeden obszar do rozwoju. I na koniec wielki przytulas grupowy:-)

 

MAGDALENA PRZYBYSZ

Choreografka, performerka, coacherka.

Wciela choreograficzne strategie w edukacji, teatrze, filmie, VR, muzyce i tańcu (współpracowała między innymi z kolektywem MML, Hoteloko movement makers, Klaudią Hartung – Wójciak, Igą Gańczarczyk, Jakubem Wróblewskim, Patrykiem Lichotą).  Jej choreograficzne prace prezentowane były na Malta Festival (Przesilenie letnie, Grand reUnion ), w muzeach sztuki współczesnej w Warszawie,  Łodzi, Toruniu jako część programu Scena dla Tańca IMiT (Strange Lóóp), podczas Kongresu Kultury Polksiej we Wrocławiu (Wytnij-wklej), w Cricotece w Krakowie (Dancing for the Birds, They watching Us), na Festiwalu  UNITHEA we Frankfurcie i na Tanztage w Berlinie (Mój Poland Drive), na Festival Quartier Dances w Montrealu i Dances-Cites Cracassonne  (“Absolutely Fabulous Dancers”)

Stypendystka Solo Projekt 2009 Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, beneficjentka stypendium twórczego MKiDN (2012, 2020) w dziedzinie taniec. Laureatka Stypendium Twórczego Grażyny Kulczyk z Choreografii Współczesnej (2021)

Autorka albumu-wystawy p.t.: ”CHOREOGRAFIKI”

Na facebookowym profilu i IG prowadzi  Dzienniki choreograficzne/ The Choreographic Diaries

Jest także wykładowczynią i kierowniczką merytoryczną studiów podyplomowych „Komunikacja w organizacji oparta na empatii” na SWPS, wykładowczynią na kierunku Somatyka w tańcu i terapii na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz na UW na Wydziale Sztuk Społecznych, gdzie prowadzi warsztat „Praktyki ruchowe”

Zapisy i opłata:

Cena : 240 zł

ZAPISY do dnia 15.02.2023

studio@hurtowniaruchu.pl

 

Opłata za warsztaty jest płatna na konto przy zapisie, w tytule wpłaty proszę napisać  „ taniec”

Konto:

JOANNA ORŁOWSKA ART STUDIO

50 1140 2017 0000 4302 1298 4412

 

Uwaga! w przypadku rezygnacji z warsztatów z winy uczestnika opłata nie będzie zwracana.

 

Studio Tańca Hurtownia Ruchu
Ul. STRASZEWSKIEGO 28 , Kraków
tel. 692 131 496
www.hurtownia-ruchu.pl