TANIEC WSPÓŁCZESNY / Kacper Szklarski

TANIEC WSPÓŁCZESNY

Kacper Szklarski

21.05.2023 niedziela

Godz. 18.00 – 19.30 – taniec współczesny – technika, improwizacja & flow

Godz. 19.45 – 21.15 – taniec współczesny – choreografia

 

Poziom  zajęć OPEN, zapraszamy wszystkich bez względu na poziom zaawansowania w tańcu współczesnym.

 

Cena : 150 zł / 2 zajęcia, 100 zł / 1 zajęcia

 

Zapisy do dnia 10.05.2023 : studio@hurtowniaruchu.pl

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA, mamy 12 miejsc.

 

Kacper Szklarski- jest tancerzem freelancerem, uczył się na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Dwukrotnie w trakcie studiów brał udział w międzynarodowym programie „China- CEEC Summer Dance Camp”. Od 2020 roku aktywnie działa zawodowo tańcząc w spektaklach teatru tańca: „Urban Creatures” w choreografii Sebastiana Matthiasa, „Schatten” chor. Erica Silgoner, „Feuervogel” chor. Ivan Alboresi, „We are the revolution” chor. Paulina Będkowska. Z powyższymi spektaklami tańczył na scenach w Niemczech, Szwajcarii, Belgii, Chorwacji, Grecji, Polsce oraz we Włoszech. Jego solo „not now, not Here” zdobyło nagrodę jury w trakcie międzynarodowego konkursu choreograficznego SzoloDuo. Oprócz działań zawodowych, nieustannie się doszkala biorąc udział w warsztatach rozwijających interesujące go jakości ruchowe m. in. w trakcie Hofesh Intensive, Complex Simplicity z Sitą Ostheimer czy warsztatami z Sofią Nappi i Daltonem Jansenem.

 

Opis warsztatów

Holistyczne podejście do ciała jest dla mnie esencjonalnym aspektem tańca współczesnego. W trakcie warsztatu zwrócimy szczególną uwagę na odczucia cielesne, damy czas na poszukanie ergonomii w ruchu, poprzez podążanie za naturalnymi strumieniami przepływu. Dzięki wyczulonemu w trakcie rozgrzewki poczuciu naszego ciała będziemy mogli pełniej zrozumieć i doświadczyć sieci powiązań ruchowych w ciele.

 

Interesującym mnie aspektem w tańcu jest dialog pomiędzy delikatnością a siłą i eksplozywnym potencjałem ruchu. Na tym właśnie dialogu skupimy w dalszej części warsztatu. Podczas warsztatu oddamy ciału głos do prowadzenia nas przez przestrzeń, z czułością zbadamy relację z podłogą i otoczeniem. Przygotujemy ciało do plastycznego komponowania ruchu i dynamicznych zmian jakości dodatkowo skupimy się na odkrywaniu czułości w ruchu, wrażliwości na detale w tańcu ale przede wszystkim przyjemności i radości jaką taniec taniec daje..

 

Zajęcia odbędą się w dwóch blokach- pierwszy będzie skupiał się na improwizacji i researchu jakości ruchowych, drugi będzie pracą nad przygotowaną przeze mnie sekwencją, w której wykorzystamy zebrane wcześniej informacje:

 

Tego możecie się spodziewać:

▫️ somatyczna rozgrzewka, zakładająca prowadzoną improwizację z elementami jogi i ćwiczeń motorycznych.

▫️ różnicowanie jakości ruchowych
▫️ badanie holistycznego podejście do ciała w tańcu

▫️ wykorzystanie gestów i subtelnych detali w tańcu

▫️ crossings

▫️ praca nad materiałem choreograficznym

 

 

Opłata za warsztaty jest płatna na konto przy zapisie, w tytule wpłaty proszę wpisać „warsztaty”

Konto:

Joanna Orłowska Art Studio

50 1140 2017 0000 4302 1298 4412

Uwaga! w przypadku rezygnacji z warsztatów z winy uczestnika opłata nie będzie zwracana.

 

Studio Tańca Hurtownia Ruchu
Ul. STRASZEWSKIEGO 28 (2 piętro) , Kraków
tel. 692 131 496
www.hurtownia-ruchu.pl

 

 

FOT. HOLLYBABA